Kodėl žmogui būtinas magnis?

Magnis – mineralas, reikalingas pilnaverčiam gyvenimui palaikyti, tik žmogaus organizmas pasigaminti jo pats negali. Visi su energijos judėjimu susiję procesai, pavyzdžiui, raumenų sistemos veikla, vyksta dėl magnio. Iš viso tokių procesų, kuriuose dalyvauja magnis, žmogaus organizme yra apie 300, todėl pastovus šio mineralo kiekis mūsų organizmui yra tiesiog būtinas.

Magnio svarbą patvirtina klinikiniai tyrimai

Pateikiama informacija skirta sveikatos priežiūros specialistams.

Magnio vartojimas stabdo cukrinio diabeto vystymąsi

"Serum Magnesium Level Is Associated with Type 2 Diabetes in Women with a History of Gestational Diabetes Mellitus: The Korea National Diabetes Program Study" Yang et al. 2014

Tai, kad magnio trūkumas susijęs su gliukozės netoleravimu, liudija ne vienas medicininis tyrimas. Viename tokiame tyrime dalyvavo 116 žmonių, sergančių gestaciniu diabetu. Tyrimo rezultatai parodė, kad žemas magnio lygis galų gale sukelia ir cukrinį diabetą, todėl turintiems gliukozės netoleravimo simptomų būtina nuolat užtikrinti tinkamą magnio kiekį organizme.

Yang et al. Mg level gestational diabet 2014.pdf

Magnis padeda įveikti galvos skausmą

"Effects of Acetaminophen and Ibuprofen in Children With Migraine Receiving Preventive Treatment" Galleli et al. 2013

160 vaikų, kuriems nustatyta migrena ir išrašyti ibuprofenas arba paracetamolis, įtraukęs tyrimas parodė, kad vartojant 400 mg magnio per dieną, nepriklausomai nuo amžiaus, galvos skausmo intensyvumas sumažėja 40 %, pagreitėja paracetamolio veikimas, o migreninių skausmų dažnis sumažėja iki 80 %.

Galleli et al 2013.pdf

Magnis palaiko stabilų kraujospūdį nėštumo metu

"Magnesium supplementation to prevent high blood pressure in pregnancy: a randomised placebo control trial"

Padidėjęs kraujo spaudimas yra dažnai pasitaikanti nėštumo komplikacija, kurios lengva išvengti pasitelkiant magnį. Atliktame tyrime dalyvavo 137 nėščiosios, kurios buvo suskirstytos į tris grupes: vienos vartojo įprastus vitaminus, kitos nesiskundė padidėjusiu kraujo spaudimu, o trečiosios kasdien gaudavo po 300 mg magnio. 

Bullarbo et al. 2013.pdf

Magnis apsaugo širdį

"Serum magnesium and risk of sudden cardiac death in the Atherosclerosis Risk in Communities (ARIC) Study." Peacoc et al. 2010

26 metus trukusiame širdies ligų tyrime, kurio metu buvo fiksuojama medicininė informacija apie širdies veiklą, dalyvavo 88 375 žmonės. Nustatyta, kad širdies negalavimai itin priklauso nuo kasdienio magnio suvartojimo (su maistu ar papildais). Pasirodo, kad net nestipriai padidėjęs magnio kiekis kraujyje lemia 41 % sumažėjusią tikimybę patirti širdies smūgį.

Peacock (ARIC) et al. mg sudden cardiac death 2010.pdf

Vartojant magnį pagerėja sportiniai rezultatai

"Magnesium status and the physical performance of volleyball players: effects of magnesium supplementation" Setaro et al. 2014

Vienos tinklinio komandos žaidėjams buvo skiriama po 350 mg magnio kasdien. Nustatyta, kad net tiems, kuriems netrūko magnio, organizmas pagamino daugiau energijos. Taip pat pagerėjo šių žaidėjų fiziniai duomenys – šuolis į aukštį vidutiniškai išaugo 3 cm.

Setaro et al. 2014.pdf